Wędkarskie forum - forum dla wędkarzy

Przynęty i zanęty => Zanęta na płoć => Wątek zaczęty przez: martajadwiga w Listopad 12, 2012, 09:00:21 pm

Tytuł: Płoć z bystrego nurtu
Wiadomość wysłana przez: martajadwiga w Listopad 12, 2012, 09:00:21 pm
W jaki sposób nęcić płoć w szybkim nurcie? Boję się nazbyt obciążyć przemoczoną zanętę gliną, bo nie będzie pracowała. Z kolei nazbyt such mieszanka jest szybko wymywana. W jaki sposób osiągnąć ten złoty środek pomiędzy spoistością kul a miarowym  wymywaniem cząstek? A może wystarczy dodać trochę pinki do mocno zabetonowanej zanęty i ruchliwe robaczki zrobią swoje? 
Tytuł: Odp: Płoć z bystrego nurtu
Wiadomość wysłana przez: Kamil67 w Grudzień 02, 2012, 11:49:45 pm
Wszytko zależy od tego jaką metodą wędkujesz. Jeśli na przepływankę z batem albo tyczką, to możesz podać delikatniejszą zanętę a częściej. Jeśli wybrałaś metody gruntowe to do koszyczka dajesz zanętę bez kleju - a najlepiej robale wymieszane z zanętą:) - a łowisko nęcisz bardziej spoistymi kulami. Płoć chętnie żeruje na piaszczystym podłożu więc zakotwiczenie nawet dość lekkiego koszyczka nie powinno stanowić problemu. 
Tytuł: Odp: Płoć z bystrego nurtu
Wiadomość wysłana przez: Tomek99 w Grudzień 16, 2012, 08:18:22 pm
Najprościej donęcać małymi porcjami - wtedy zanęta będzie ciągle w łowisku. Nie trzeba przecież umieszczać kul zanęty w nurcie można nęcić luźnymi robakami albo pęczakiem. Takie nęcenie sprawdzi się świetnie podczas połowu wędką z kołowrotkiem - wystarczy tylko spuścić zestaw z nurtem. Płoć to bardzo aktywna ryba, więc nęcenie odrobinami zanęty podawanymi co 2-3 przepłynięcia zestawu może dać świetny efekt - miłym przyłowem będą klenie i jazie.