Wędkarskie forum - forum dla wędkarzy

Przynęty i zanęty => Zanęta na lina => Wątek zaczęty przez: Kamil67 w Październik 18, 2012, 01:40:38 pm

Tytuł: Stare sposoby na lina
Wiadomość wysłana przez: Kamil67 w Październik 18, 2012, 01:40:38 pm
Może w dobie super zapachów rodem z cukierni pomysł, aby nęcić lina palonym krowim kopytem albo plackiem wydaje się z dziwaczny, ale ponoć niegdyś w ten sposób wabiono ta ciepłolubną rybę - czy ma ktoś doświadczenia związane z tym rodzajem zanęt?
Tytuł: Odp: Stare sposoby na lina
Wiadomość wysłana przez: radziassu w Listopad 04, 2012, 01:32:49 pm
To jakiś żart O.o ?! Nie wiem czy da się skusić jakiegoś lina takimi śmierdzącymi zanętami, ale być może w tym szaleństwie jest metoda. Wiem z własnego doświadczenia, że suszona krew i mączka kostna mogą być bardzo skuteczne przy nęceniu białej ryby, zwłaszcza w zimnej wodzie. Jednak palone kopyto to dla mnie nowość :) W zasadzie nie widzę powodów aby nie spróbować, często nad wodą palę ogniska - głównie aby odgonić się od komarów. Opalenie kawałka kości nie jest więc problem. Powiedz tylko, czy może to być dowolna kość, czy to ma być rzeczywiście kopyto?   
Tytuł: Odp: Stare sposoby na lina
Wiadomość wysłana przez: Tomek99 w Listopad 05, 2012, 08:20:54 pm
Ja próbowałem palonego kopyta! Mój dziadek w ten sposób nęcił liny. Jednak on nie wrzucał opalonego kopyta do wody tak po prostu. Po opaleniu mielił kopyto w młynku do kawy, a następnie powstały proszek mieszał z otrębami i ziemią. Ta zanęta naprawdę się sprawdzała, zwłaszcza wtedy gdy dorzuciło się do niej troszkę kopanych robaków. Sam zapomniałem o tej zanęcie i chyba w tym roku spróbuję nęcić liny tym starym sposobem.
Tytuł: Odp: Stare sposoby na lina
Wiadomość wysłana przez: Kamil67 w Listopad 09, 2012, 04:01:09 pm
To szalenie interesujące! Bardzo interesuje mnie to w jaki sposób łapano ryby na przestrzeni dziejów. Historia wędkarstwa to mój konik i barzdo chętnie podyskutuję na ten temat.
Tytuł: Odp: Stare sposoby na lina
Wiadomość wysłana przez: martajadwiga w Grudzień 13, 2012, 10:57:19 pm
Ja jestem zdania, że lina można nęcić wszystkim... tylko trzeba robic to systematycznie. Od kiedy zamieszkałam nad jeziorem nęcę jedną miejscówkę pęczkiem od kwietnia do końca września:) Na półmetrowej wodzie liny zbierają się niczym "świnki do chlewika":D
Tytuł: Odp: Stare sposoby na lina
Wiadomość wysłana przez: Kamil67 w Grudzień 14, 2012, 10:40:16 pm
Zgoda nęcenie długoterminowe jest najskuteczniejsze, ale jego zalety są również jego wadami. Ja nie mam szczęścia mieszkać blisko łowiska, więc codzienne nęcenie nie wchodzi w grę:/ dlatego szukam sposobu, aby "szybko" osiągnąć znakomity efekt... wiem, że rzadko kiedy to się udaje.