Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Kamil67

Strony: 1 ... 3 4 [5]
61
Na muchę / Mucha na nizinach
« dnia: Październik 18, 2012, 12:06:41 pm »
W tym sezonie chciałbym połowić na sztuczną muszkę w typowo mazowieckiej scenerii. Czy ma ktoś doświadczenie w połowie na muchę: kleni, jazi, płoci, wzdręg, a może nawet i boleni. Podczas upalnego lata zdarzało mi się poławiać całkiem sensowne ryby na białe robaczki niemal tuż pod powierzchnią wody - czy jest zatem sens brać się za sztuczną muchę w przypadku połowów ryb karpiowatych na nizinach?

62
Kołowrotki / Kołowrotek zabudowany ABU 501
« dnia: Październik 18, 2012, 12:03:16 pm »
Przeglądając starą prasę i filmy wędkarskie zauważałem, ze niegdyś niezwykle popularne były kołowrotki zabudowane nr ABU seria 501. Jakie zalety posiadają takie kołowrotki? Mnie się wydaje, że zabudowana szpula mogłaby być użyteczna podczas łowienia w wietrzne dni. Czy ktoś używa jeszcze tego typu sprzętu? Czy ma on jakieś zalety w porównaniu do kołowrotków z normalnym kabłąkiem?

63
Haczyki i haki / Małe haczyki
« dnia: Październik 18, 2012, 11:38:54 am »
Czy można łapać duże ryby na małe haczyki? Chciałbym spróbować się do kleni z lekką gruntówką i delikatną przynętą w postaci pinki - góra 3-4 robaczki. Czy mam szansę wyholować dużego klenia z wiślanego nurtu na haczyk nr 16? Czy do tak małego haczyka można dowiązać przypon z plecionki? 

64
Przynęty sztuczne / Sztuczna ochotka
« dnia: Październik 16, 2012, 04:19:19 pm »
Czy sztuczna ochotka sprawdzi się podczas połowów w rzece? Próbowałem łapac na sztuczną ochotkę w wodzie stojącej, ale bez większych rezultatów. Jednak w rzece ryba żeruje inaczej i nie ma tyle czasu na to, aby przyjrzeć się przynęcie. Myślę zwłaszcza o połowach na przepływankę. Wydaje mi się że sztuczny mały robaczek podparty pinką byłby całkiem skuteczny. czy ma ktos może doświadczenie w połowach na ten typ przynęty? 

65
Na żywca, trupka, żabę ... / Złota rybka na żywca
« dnia: Październik 16, 2012, 04:15:19 pm »
Wiem, że to może brzmi troszkę makabrycznie, ale czy może ktoś próbował łowić szczupaki na złote karasie? Myślę o takich hodowlanych rybkach, które hoduje się w oczkach wodnych.

66
Zanęty na leszcza / łubin
« dnia: Październik 16, 2012, 03:58:41 pm »
Sporo czytałem o zaletach łubinu, przy połowach leszczy czy wie ktoś może w jaki sposób go przyrządzić? Chciałbym także się dowiedzieć jak nim nęcić. Czy należy mieszać go  innymi ziarnami, czy też może używać go osobno? Czy łubin nadaje się na przynętę. Czy można np. nęcić kukurydzą i łapać na łubin? 

67
Na grunt / Feeder na Wisłę
« dnia: Październik 16, 2012, 03:54:53 pm »
Mam problem z zbudowaniem zestawu gruntowego na rzekę na Wisłę. Tzn nie wiem jaki ciężar wyrzutowy powinno mieć wędzisko i czy rzeczywiście najlepsza będzie wędka typu feeder, czy też może mogę użyć np. wędki karpiowej? Sporo czytałem o zaletach plecionki, ale wiem także że ma ona ze względy na swą zerową rozciągliwość zdeklarowanych przeciwników. Ponieważ nie przepadam za topornymi zestawami, to chciałbym możliwe odchudzić zestaw np. zrezygnować z koszyczka i zastąpić go samym ołowiem, który nie jest tak podatny na działanie nurtu. Czy łapanie bez koszyczka i z przyponem strzałowym z  plecionki np. 0,06 - jako główna 0,18 a przypon 0,14 ma sens na Wiśle w okolicach Warszawy. chciałbym jednak używać lekkiego feedera o ciężarze wyrzutowym około 80 g.   

68
Na spławik / Jesienne płocie i wzdręgi
« dnia: Październik 11, 2012, 02:28:58 pm »
Z mich obserwacji wynika, że aktywność jesiennych płoci i wzdręg jest bardzo silnie skorelowana z pogodą jaka panuje na łowisku. Co prawda, niektóre poradniki wędkarskie - zwłaszcza starszej daty - piszą o „jesiennym amoku żerowania” ale w przypadku tych subtelnej ryby o żadnej zbyt gwałtownej aktywności mowy być nie może. Zdarza się, że duże płocie i wzdręgi w ciepłe, a momentami wręcz gorące, jesienne dni zaczynają żerować przy powierzchni łącznie z małymi wzdręgami, których obecność zdradza charakterystyczne cmokanie. Kiedy mówię o dużych płociach i krasnopiórkach myślę o rybach przekraczających 25 cm długości. Czy wie ktoś może w jaki sposób wyselekcjonować z morza drobnicy większe płocie i wzdręgi? Większa przynęta w postaci kilku ziaren kukurydzy nie sprawdziła mi się zupełnie, brania miałem głównie na białe i pinki? Może dobrze podana smużąca zanęta potrafiłaby zwabić większe osobniki, które po prostu przepędziłby mniejsze sztuki?


Strony: 1 ... 3 4 [5]