Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Kamil67

Strony: 1 2 [3] 4 5
31
Na spining / Odp: Zestawy spiningowe
« dnia: Listopad 13, 2012, 10:25:12 pm »
W sumie picker to właśnie taka wklejanka. Jasne wędziska średniej klasy nie są bardzo drogie i za 150-200 zł można kupić już naprawdę solidne wędzisko:) Nie mam jakiegoś szczególnego zaufania do Yorka ale ten kijek wygląda ciekawie i będzie jak znalazł na wczesnowiosenne okonie http://allegro.pl/york-devil-jig-240-cm-1-9-g-i2736163157.html

32
Na spławik / Sztyca do podbieraka
« dnia: Listopad 10, 2012, 09:23:46 pm »
Zamierzam kupić nowy podbierak. Interesuje mnie sztyca o długości 3-4 m. Jaki model lepiej wybrać teleskopy czy nasadowy, która z tych konstrukcji lepiej się sprawdzi? Myślę oczywiście o sztycy węglowej, obecnie używam przerobionego szklanego bata na podbierak i... jest ciężko. Chciałbym nabyć coś czym da się operować bez nadwyrężania przedramienia. Czy ktoś używał tego modelu? Jaka jest jego waga (niestety dystrybutor nie podaje)?  http://allegro.pl/trabucco-wyczynowa-sztyca-precision-400-nasadowa-i2758363337.html

33
Wędziska spiningowe / Odp: Spinning w morzu
« dnia: Listopad 10, 2012, 09:11:46 pm »
Myślę, że ten filmik pomoże w złapaniu o co chodzi w spinningowaniu w morzu http://www.youtube.com/watch?v=WmlWSsmJkaU&feature=related to w zasadzie takie samo łowienie jak w rzece lub jeziorze. Tylko sprzęt troszkę mocniejszy.

34
Na grunt / Odp: Feeder zimą
« dnia: Listopad 10, 2012, 07:30:23 pm »
Jasne, że tak:) Jeśli tylko uda Ci się znaleźć zimowisko ryb, to możesz połowić nawet lepiej niż w latem. Delikatny zestaw, cienki przypon z małym czerwonym robaczkiem, a lepiej ochotką - białe robaczki i czerwone łatwo giną w zimnej wodzie. Możliwie najlżejszy koszyczek i można próbować. Jeśli nie znasz zimowisk - część wędkarzy uważa takie połowy za sprzeczne z moralnością wędkarską - możesz spróbować wędkować w kanałach wpływających do większych rzek. Takie małe dopływy to świetne łowisko okoni, jednak w takich warunkach lepiej sprawdzi się spławikówka - a najlepiej zabrać dwie wędki i łapać gruntówką z dna a wędką ze spławikiem szukać ryb żerujących w toni.

35
Zanęta na lina / Odp: Stare sposoby na lina
« dnia: Listopad 09, 2012, 04:01:09 pm »
To szalenie interesujące! Bardzo interesuje mnie to w jaki sposób łapano ryby na przestrzeni dziejów. Historia wędkarstwa to mój konik i barzdo chętnie podyskutuję na ten temat.

36
Zanęty na karpia / Odp: Karp z zimnej wody
« dnia: Listopad 09, 2012, 03:58:27 pm »
Ja bym sobie dał spokój z białą rybą. Jesień to czas drapieżników:) Oczywiście można próbować łapać karpie w czasie zimy - najlepsze łowiska to te z podgrzewaną wodą znajdujące się przy zrzutach wody z elektrociepłowni. Karp kiepsko żeruje gdy temperatura wody spadnie poniżej 10 C. Na łowiskach komercyjnych bądź prywatnych sprawa wygląda zupełnie inaczej i można tam złapać karpia na kulkę chleba i w grudniu na wigilijną kolację :)   

37
Na spławik / Odp: Tyczka karpiowa
« dnia: Listopad 09, 2012, 02:07:06 pm »
Tyczka karpiowa jak i wszelkie wędziska z dopiskiem 'karp' sugerują, że wędka jest przystosowana do połowu dużych ryb. Znaczy to tyle, że jest mocniejsza, ma więcej materiału i jest przez to trochę cięższa przez co też trochę gorzej pracuje. Jednak tego typu wędki mają sporo zalet. Posiadają mocną konstrukcję, więc można ich używać na rzekach o dużym uciągu. Dlatego używa się ich także przy połowach drobnych ryb w trudnych warunkach szybki nurt, zaczepy itp. Trudniej też taką wędkę uszkodzić dlatego polecana jest dla początkujących.

38
Kołowrotki / Odp: Shimano - czy to najlepsze kołowrotki?
« dnia: Listopad 04, 2012, 05:50:25 pm »
Shimano to klasa sama dla siebie, ale chodzi o kołowrotki z górnej półki. Tańsze modele nie prezentują już tego poziomu wykonania. Najlepiej przejrzeć jakieś aukcje internetowe - widać wtedy że kołowrotki wyprodukowane 10 - 15 lat temu ciągle są bardzo drogie. Za pewne nie bez przyczyny ja sam kupiłem używanego stardica i kołowrotek ciągle sprawuje świetnie.   

39
Kołowrotki / Odp: Kołowrotek zabudowany ABU 501
« dnia: Listopad 04, 2012, 05:44:56 pm »
Czy można w Polsce dostać gdzieś taki kołowrotek? Szukałem w wielu miejscach, ale nigdzie ich nie ma:( A ściągnie z UK kosztuje majątek - koszty przesyłki sa porównywalne z ceną samego kołowrotka. Myślę, że właśnie na rzekach taki kołowrotek pokarze swoje możliwości  http://www.youtube.com/watch?v=IRcr64xLUIs

40
Kołowrotki / Odp: Kołowrotki do feedera
« dnia: Listopad 04, 2012, 05:41:57 pm »
Ten kołowrotek wydaje mi się trochę za duży. To na pewno fajna maszynka, ale jej szpula przeznaczona jest do dalekich wyrzutów. Na rzece nie potrzebujemy zarzucać daleko. Zwykle 20 metrów to maksymalna odległość. Zwłaszcza że im więcej żyłki w wodzie, tym większe siły na nią działają i zestaw szybciej ściągany jest do brzegu. Powiedz jakie ryby chcesz łapać. Na duże brzany, leszcze czy karpie kołowrotek nada się bez problemu, ale zwykle duże ryby to przyłów, więc z takim potężnym kołowrotkiem odbieramy sobie przyjemność polowania na mniejsze ryby, które jakimś dziwnym trafem lepiej biorą na ogólnie delikatniejsze zestawy.

41
Zanęta na płoć / Odp: Jaxońskie zanęty
« dnia: Listopad 04, 2012, 05:36:08 pm »
Nie lekceważyłbym tak łatwo zanęt spożywczych. Odpowiednio skomponowana mieszanka potrafi, w krótkim czasie ściągnąć w łowisko piękne ryby, o ile takie są w danej wodzie. Robaki są oczywiście bardzo ważne, jednak zanęta spożywcza odpowiednio wyprażona i podrasowana atraktorem jest podstawą w połowach białej ryby. Jasne jeśli ktoś mieszka nad wodą, to może każdego dnia wrzucać w ulubione miejsce kilka garści pęczaku i w ten sposób stworzyć świetną miejscówkę. Jednak większość wędkarzy nie ma takiego komfortu i musi łapać z doskoku. Wtedy zanęta spożywcza jest niezwykle ważna. 

42
Na żywca, trupka, żabę ... / Odp: Złota rybka na żywca
« dnia: Listopad 04, 2012, 05:31:31 pm »
O tym czy zakazać połowu na żywca debatuje się od dawna. Rzeczywiście na wyspach obowiązuje zakaz połowu na wodach śródlądowych z użyciem żywej ryby jako przynęty. Ja nie jestem wrogiem połowów na żywca. Oczywiście metoda jest trochę barbarzyńska, ale nie jest udowodnione, że ryby czują ból! Oczywiście rybka zapewne coś czuje, ale nie możemy przekładać doświadczeń ludzkich na zwierzęce. Ryba ma słabo rozwinięty mózg w porównaniu np. ze ssakami. Ryba raczej nie czuje bólu w takim sensie w jakim odczuwają do ludzie.

43
Przynęty nauralne / Odp: Dżdżownica kalifornijska
« dnia: Listopad 04, 2012, 05:28:00 pm »
Rzeczywiście też mi się zdarzało łapać małe ryby na rosówkę i wszystkie rybki były zacięte normalnie za pyszczek. Rosówka sprawdzi się także w rzecze, jednak podczas łowienia na grunt mogą być problemy z zacinaniem tzn. ciąć trzeba wtedy gdy szczytówka mocno się przygnie, w innym wypadku ryba ciągnie tylko za koniec robaka, a do haczyka jest jeszcze kilka dobrych centymetrów. Często się jednak zdarza, że ryba sama się zacina. Co czyni połów na rosówkę mało sportowym. 

44
Na grunt / Odp: Plecionka jako przypon strzałowy
« dnia: Listopad 04, 2012, 05:10:08 pm »
Rzeczywiście szklany kij może lepiej amortyzować szarpnięcia ryb niż typowa węglówka. Jestem zainteresowany tą gumą do feedera, czy można ją dostać w Polsce? Jestem ciekawy czy guma utrudnia zacięcia. Czy mogłabyś napisać jak zmontować ten zestaw feederowy z gumą?

45
Na grunt / Odp: Mazowsze - gdzie na grunt
« dnia: Listopad 04, 2012, 05:06:58 pm »
Oczywiście metodę połowu dopasowuje się do konkretnego gatunku ryb i sposobu żerowania. Na lekkiego pickera można w Wiśle łapać i płotki. Łatwo bowiem znajdziemy miejsce, gdzie do zakotwiczenia zestawu starczy 30 gramowy ciężarek, zamontowany na żyłce 0,16. Polecam wziąć spinning albo prostą wędkę spławikową i pójść brzegiem rzeki. Dzięki takiemu spacerowi znajdziemy miejsca na zasiadkę, a sam spacer z wędka może zaowocować ładnymi jaziami, kleniami - bez względu na to czy wybierzemy spławiki czy spinning.

Strony: 1 2 [3] 4 5