Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - KonPo

Strony: [1]
1
Na grunt / Odp: Mazowsze - gdzie na grunt
« dnia: Październik 05, 2012, 03:40:34 pm »
Cześć, Bracie masz tyle wspaniałych łowisk w okolicach Warszawy, że aż strach. Wisła, Narew, Kanał Żerański, Zalew Zegrzyński, Bug, Wkra, Łowisko Specjalne Okoń, Wodne Rańczo Piorunów, Oleśnik, Krzyczki, i wiele innych.

2
Zanęty na leszcza / Odp: Lorpio leszcz special
« dnia: Październik 05, 2012, 03:33:40 pm »
Cześć zanęty Piotrka używam od dobrych kilki lat. Na początek sezonu w momencie kiedy ryby są troszkę chimeryczne, wygłodniałe oraz jeszcze nie przebudziły się z zimowego letargu używam zanęt z serii Grand Prix. Przeważnie na początku maja stosuję taką oto mieszankę z bardzo dobrymi wynikami.

Lorpio GP Big Bream 2 op
Lorpio GP Bream Yellow 1 op
Kopra-melasa 0.5 op (zakładając, że op ma 750 g)
Płatki owsiane górskie 1 op
Atraktor piernik
Pinka, gruby biały.


Łowię w rzece Wiśle w okolicach Warszawy. Są to dość trudne łowiska, często przełowione, niemniej jednak udaję mi się łowić piękne gatunki ryb spokojnego żeru. Uwielbiam łowić leszcze. Mój rekord do 4.72 kg właśnie z Wisły. Łowię na feedery. Używam feederów od 3.30 cm do 3.60 (moim zdaniem dłuższe modele na dużych rzekach się nie sprawdzają - co innego na jeziorach ale to inna bajka) c.w do 120 g. Koszyczki przeważnie w okolicach 40 - 60 - 80 a czasami 100 g podczas dużego nurtu. Kołowrotek średniej wielkości a na nim nawinięta żyłka o średnicy 0.22 mmm a na drugim młynku 0.25 mm. Każdy kołowrotek ma nawinięte ok 150 m żyłki. Przypony zrobione są z żyłki o średnicy od 0.10 mm do 0.18 mm. Haczyki odpowiednio od 18 - 20 do 1 w zależności na jaką przynętę łowię. Pamiętajcie koledzy haczyk dostosujemy do przynęty a nie do poławianej ryby.Wędziska ustawiam wysoko na tzw sztorc, jednak zakładam na szczytówkę dzwoneczek.

Strony: [1]