Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - radziassu

Strony: [1] 2
1
Na spławik / Odp: Wędzisko matchowe
« dnia: Listopad 15, 2012, 02:10:23 pm »
Też bardzo lubię tę metodę:) Filmik trochę trąci myszką, ale daje możliwość podpatrzenia warsztatu http://www.youtube.com/watch?v=a24kBD-0jQo&feature=relmfu Natomiast co do klasycznego mocowania kołowrotka to było ono bardzo użyteczne w czasach królowania bambusa (wędka ważył wtedy nawet ponad pół kilograma przy klasycznej długości 12, 13 stóp)  a potem włókna szklanego (znacznie lżejsze ale wędka 12 stopowa  czyli 3,66 metra wciąż ważyła ponad 300 gram) - przesuwane mocowanie dawało możliwość idealnego wyważenia wędziska. Wędki węglowe są bardzo lekkie (zwykle około 200 gram) i dlatego obecnie używa się zwykłych mocowań śrubowych - ale zgoda nie wyglądają one tak stylowo jak pełna korkowa rękojeść.   

2
Haczyki i haki / Odp: Małe haczyki
« dnia: Listopad 04, 2012, 06:54:42 pm »
Wielkość haczyka to tylko jeden z parametrów. Ważna jest również grubość i jakość drutu z jakiego został haczyk wykonany. Np. haczyki muchowe są bardzo małe, ale przy rozmiarze 20-22 dają możliwość wyholowania naprawdę dużych ryb :) Dlatego śmiało można wybierać się na duże ryby z małymi haczykami - podyktowane jest to oczywiście wielkością przynęty, gdyż zawsze dobieramy haczyk do tego na co łowimy:) 

3
Rzeki nizinne / Bzura w okolicach Sochaczewa
« dnia: Listopad 04, 2012, 06:47:04 pm »
Jestem wędkarzem z okolic Warszawy. Zwykle wędkuję nad Wisłą, ale chciałbym również odwiedzać inne miejsca. Ostatnim czasem zainteresowała mnie rzeka Bzura. Czy ma ktoś z forumowiczów doświadczenia wędkarskie związane z tą malowniczą rzeką? Ja wybieram się na mały rekonesans ze spławikówką w okolicach Sochaczewa. Spróbuję złapać jakiegoś klenia. Jeśli ktoś wędkuje na Bzurze to proszę o jakieś wskazówki :)

4
Na grunt / Feeder zimą
« dnia: Listopad 04, 2012, 06:43:14 pm »
Czy jest sens wybierać się z feederem na zimną wodę? Gdzie łapać białe ryby zimą? Nigdy nie używałem feedera w zimnych porach roku, ale chciałbym spróbować w tym sezonie :) Wiem, że nie będzie łatwo, jednak postaram się coś złapać. Nie mam tylko pojęcia od czego zacząć. Najważniejsze aby namierzyć ryby. Tak mi się wydaje...

5
Wędziska spławikowe / Teleskopowa matchówka
« dnia: Listopad 04, 2012, 06:06:48 pm »
Od jakie kogoś czasu korci mnie, aby kupić teleskopową matchówkę http://allegro.pl/daiwa-finezyjny-tornado-tele-match-4-50m-10-30g-i2712969602.html czy ma ktoś doświadczenia z tego typu wędką i czym ona się różni od zwykłej wędki teleskopowej?

6
Zanęty na karpia / Karp z zimnej wody
« dnia: Listopad 04, 2012, 06:03:44 pm »
Czy można jeszcze skutecznie poławiać karpia? Myślę właśnie o jesieni. Np w prywatnych stawach ryby biorą przez cały rok - zdarzyło mi się łowić karasie w przeręblu na kulkę chleba... jednak prywatny staw to co innego niż dzikie łowisko.

7
Zanęta na drapieżniki / Nęcić okonia
« dnia: Listopad 04, 2012, 01:45:19 pm »
Czy ma ktoś doświadczenia z nęceniem okoni? http://allegro.pl/starfish-zaneta-1kg-okon-z-suszona-ochotka-i2764390599.html nie wiem jak sprawdzi się ta mieszanka, ale myślę sobie że ta spożywka z dużą ilością suszonej ochotki + sporo ruchliwej pinki może zaowocować ciekawym efektem. To że okonie można łapać na małe przynęty i pokazuje ten  filmik - nie ma się co obawiać, że każdy złapany okoń będzie miał haczyk przy ogonie. Łapiąc na małe przynęty możemy zacinać w tępo :)http://www.youtube.com/watch?v=AqluVSjZS_8

8
Na muchę / Odp: Mucha na nizinach
« dnia: Listopad 04, 2012, 01:40:18 pm »
Bardzo ciekawy post:) Skoro można łapać klenie, bolenie, jazie, a nawet dorodne płocie i krąpie na spływającego z nurtem konika polnego, to czemu nie spróbować łapać tych ryb podczas letniej kanikuły metodą sztucznej muchy?! Myślę, że warto spróbować tej metody, bo może się ona okazać przysłowiowym strzałem w dziesiątkę:)

9
Wędziska spiningowe / Spinning w morzu
« dnia: Listopad 04, 2012, 01:35:34 pm »
Czy ma ktoś doświadczenia związane ze spinningowaniem w morzu? Jakiego typu wędziska użyć jeśli chciałbym zapolować na bałtycką troć z plaży? Wiem że można spinningować z powodzeniem wędrując wzdłuż plaży, proszę o jakieś wskazówki bo nie wiem jak się za to zabrać?

10
Zanęta na lina / Odp: Stare sposoby na lina
« dnia: Listopad 04, 2012, 01:32:49 pm »
To jakiś żart O.o ?! Nie wiem czy da się skusić jakiegoś lina takimi śmierdzącymi zanętami, ale być może w tym szaleństwie jest metoda. Wiem z własnego doświadczenia, że suszona krew i mączka kostna mogą być bardzo skuteczne przy nęceniu białej ryby, zwłaszcza w zimnej wodzie. Jednak palone kopyto to dla mnie nowość :) W zasadzie nie widzę powodów aby nie spróbować, często nad wodą palę ogniska - głównie aby odgonić się od komarów. Opalenie kawałka kości nie jest więc problem. Powiedz tylko, czy może to być dowolna kość, czy to ma być rzeczywiście kopyto?   

11
Przynęty sztuczne / Odp: Sztuczna ochotka
« dnia: Listopad 04, 2012, 01:24:59 pm »
To prawda sztuczna ochotka jest kiepską przynętą. Jedynym miejscem, w którym może się sprawdzić są stawy zarybiane pstrągiem tęczowym... jedynym sensownym zastosowaniem tego wynalazku jest użycie go jako stopera podczas połowów na rosówki. W tej roli sztuczne robaczki świetnie się sprawdzają, ale jako sama przynęta zawiodły za każdym razem, gdy próbowałem ich użyć.

12
Kołowrotki / Kołowrotki do feedera
« dnia: Listopad 04, 2012, 01:22:16 pm »
Jaki rozmiar kołowrotka można polecić do feedera o ciężarze wyrzutowym do 150 gram? Chcę łapać na Wiśle, więc potrzebuję jakiegoś solidnego młynka. Nie chcę jednak łapać zbyt topornie. Dlatego nie wiem na co się zdecydować. Czy kołowrotek karpiowy będzie dobrym rozwiązaniem? http://allegro.pl/kolowrotek-shimano-beastmaster-xs-a-karp-feeder-i2745691119.html 

13
Żyłki plecionki przypony i węzły / Odp: Plecionka na spławik???
« dnia: Listopad 04, 2012, 01:17:09 pm »
Plecionka nadaje się tyko i wyłącznie do spinningu:( Niestety plecionka ma charakterystykę podobną do sznurka do snopowiązałki. Jej zerowa rozciągliwość jest czymś do czego nie mogę się w ogóle przyzwyczaić. Kiedyś używałem plecionki podczas połowów na żywca. Nic mi się nie spięło, ale szczupaki nie były zbyt duże, a do tego brały bardzo łapczywie.   

14
Zanęty na leszcza / Odp: Lorpio leszcz special
« dnia: Listopad 04, 2012, 12:42:49 pm »
Dlaczego długie feedery miałby się nie sprawdzać na dużych rzekach? Ja od zawsze używam feedera o długości 4,2 m i nie mam żadnych problemów z jego długością. Świetnie amortyzuje zrywy ryb i łatwiej nim zarzucić. Nie trzeba go tylko ustawiać na sztorc ale tylko pod kątem zbliżonym do pionu. Chodzi o to, aby kąt pomiędzy napiętą żyłką a szczytówką był zbliżony do prostego.

15
Zanęty na leszcza / Odp: łubin
« dnia: Listopad 04, 2012, 12:37:40 pm »
Łubin ma dwie zalety jest skuteczny i tani:) Choć jeśli nie używa się go na danym łowisku, to rzeczywiście trzeba ryby do niego przyzwyczaić - ale to tyczy się wszelkich przynęt nawet białych robaków... ja łubin przygotowuję w ten sposób najpierw moczę go przez jeden dzień w zimnej wodzie a następnie gotuję go na wolnym ogniu z odrobiną soli, aż stanie się miękki. Łubin ma charakterystyczny smak, który świetnie przypada do gustu rzecznym kleniom. Gdy łowię na łubin to także nim nęcę, nie ma z tym problemu gdyż łubin jest naprawdę tani http://allegro.pl/lubin-zolty-slodki-super-zaneta-przyneta-1-kg-i2722169317.html

Strony: [1] 2