Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - majki

Strony: [1]
1
Zanęta na płoć / Jaxońskie zanęty
« dnia: Wrzesień 27, 2012, 08:01:50 pm »
Połów ryb bez zanęty jest nudny, to raczej oczywiste, jak idę na dłużej, niż 4h na ryby, to nie ma bata, abym nie łowił z zanętą. Gdy nastawiam się na płocie, a te chyba najłatwiej w naszych polskich rzekach i jeziorach złowić. Wówczas kupuję zanęty jaxon-a. Co o nich uważacie? Co prawda jeśli ktoś nie lubi "gotowców" to nic nie poradzimy, jednak z tych, które mamy możliwość zakupu to oferta tej firmy wygląda najbardziej okazale. Ceny 5-6 zł za kilogram, zależy w jakiej miejscowości kupujemy.

2
Na grunt / Mazowsze - gdzie na grunt
« dnia: Wrzesień 27, 2012, 07:57:39 pm »
Gdzie Wy udajecie się na Mazowszu na gruntowe połowy? Powiem tak, ja 90 km od Warszawy, w Różanie od lat. Tam moja rodzina ma działkę, a dojazd jest bardzo prosty. Bezpośrednie z Warszawy busy w stronę Giżycka. Jak jest pogoda, polecam wędkę w plecak i na wczasy :) Super sprawa, tym bardziej, że to miejscowość turystyczna i nie ma problemu z noclegami.

3
Na spining / Zestawy spiningowe
« dnia: Wrzesień 27, 2012, 07:43:50 pm »
Ostatnio bardzo modne, wydają się być zestawy na różnego rodzaju połowy. Nie przepadam za łowieniem spiningowym, jednak mam zamiar posiadać jedną taką wędkę. Właściwie to zestaw. Planuję coś małym kosztem, bo nie ukrywam, że nie wiem, jak będzie u mnie z pasją do tego typu połowów. Patrzcie na to: http://allegro.pl/zestaw-spinningowy-kol-8-lozysk-weglowa-wedka-i2632022452.html

4
Kołowrotki / Shimano - czy to najlepsze kołowrotki?
« dnia: Wrzesień 27, 2012, 06:26:10 pm »
Shimano, niektórzy uważają, że to tylko przerzutki w ich rowerze :). Ja mam z kolei sentyment i ogromne zaufanie do produkowanych przez nich kołowrotków. Tak, jak toshiba to najlepsze komputery (moja subiektywna opinia, ) tak, shimano to wspaniałe i niezwykle dopracowane kołowrotki. Jestem z nimi od niskobudżetówek, od których zaczynałem, aż do dzisiejszego dnia. W międzyczasie badałem dwie inne firmy, jednak sparzyłem się na tym... Teraz w październiku będę kupował ostatni kołowrotek na ten rok, budżet 350 zł, może ktoś z was coś poleci?

5
Przynęty nauralne / Dżdżownica kalifornijska
« dnia: Wrzesień 27, 2012, 06:12:39 pm »
Jakiś czas temu, gdy za każdym wyjazdem wybierałem się na łowy okoni, musiałem dobrać jakąś dobrą przynętę. Dżdżownice kalifornijskie są świetne. Mają spokojnie do 15 cm. Czytałem kiedyś, że wędkarze je skracają, aby wydzielały soki, które przyciągają ryby. Być może to teoria, ale na pewno ciekawa.

6
Zanęty na leszcza / Lorpio leszcz special
« dnia: Wrzesień 27, 2012, 06:09:42 pm »
Tak, jak w temacie. Powoli kończy się dla mnie sezon na ryby, więc ostatnia wyprawa w przyszły weekend, tym razem  grunt + spławik. Lorpio leszcz special - to zanęta, którą mam zamiar wykorzystywać tym razem. Testowałem parę razy. Wysoka jakość w stosunku do ceny :) Jako, że jadę znów nad Narew, będę musiał kulki nasączać klejem, aby się lepiej trzymały. Co sądzicie Wy o tej zanęcie?

7
Zanęty na karpia / zanęta na karpia - własna robota
« dnia: Wrzesień 27, 2012, 06:01:39 pm »
Chleb + kukurydza. Sposób jest o tyle prosty, że może wykonać je każdy. Wystarczą te dwa składniki. Bierzemy wodę, najlepiej tą z łowiska, moczymy chleb i ugniatamy, aż będzie dobrze się lepił. Dodatkowo dorzucamy do takich kul, które nam wychodzą, kukurydzę. Karpie, jak wiadomo ją uwielbiają.

Strony: [1]