Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - martajadwiga

Strony: [1]
1
Haczyki i haki / Haczyk z oczkiem czy łopatką?
« dnia: Grudzień 13, 2012, 11:25:19 pm »
Jakie są zalety haczyków z oczkiem  a jakie z łopatką? Ja głównie używam tych pierwszych... bo łatwiej mi je wiązać, gdyż nie spada z nich węzeł - dotyczy to głównie małych haczyków wiązanych na grubszej żyłce np podczas połowu leszczy na małe czerwone robaczki;) Czy haczyki z oczkiem są mniej łowne? 

2
Na spławik / Cralusso bolo
« dnia: Grudzień 11, 2012, 06:14:24 pm »
Węgierska firma Cralusso wypuściła na rynek spławiki pozwalające zatrzymać spławiki w nurcie O.o czy ktoś może używał spławika Cralusso Bolo?

3
Zanęty na leszcza / Dociążanie zanęty
« dnia: Grudzień 10, 2012, 11:32:34 pm »
Wiem że podczas połowów w rzece należy dociążyć zanętę, aby nie została ona od razu wymyta z łowiska. Czego najlepiej użyć do dociążania zanęty? Kiedyś uważano że glina może źle wpływać na żerowanie ryb i osłabiać wabiące działanie składników zanęty spożywczej - dlatego proponowano żwir. Chcę zatem wiedzieć czy rzeczywiście glina ma tak poważne wady?

4
Zanęty na leszcza / Sito do zanęt
« dnia: Grudzień 10, 2012, 11:27:36 pm »
Jakie znaczenie ma przecieranie zanęt przez sito? Czy warto używać sita podczas cywilnych połowów, a może przecierania zanęty nie jest tylko kaprysem chorobliwie pedantycznych spławikowych zawodowców?

5
Na spining / Okoń w zimnej wody
« dnia: Listopad 24, 2012, 04:02:32 pm »
Gdzie szukać późną jesienią okoni w dużej rzecze? Jestem przekonana co do tego, że można z sukcesem połowić okonie w tym czasie. Pamiętam jak mój dziadek - niestety nieżyjący - potrafił przez całą zimę łowić przyzwoite pasiaki na robaka:) Zatem i spinningista nie jest bez szans. 

6
Sprzęt / lb a gramy
« dnia: Listopad 24, 2012, 03:49:37 pm »
Czy wie ktoś jak przeliczać funty na gramy? Tzn to chyba nie jest tak, że skoro na blanku jest napisane 2,5 lb to znaczy że kij ma wytrzymałość 1,5kg - przyjmując przelicznik że 1 funt to około 45 dag.

7
Zanęta na płoć / Płoć z bystrego nurtu
« dnia: Listopad 12, 2012, 09:00:21 pm »
W jaki sposób nęcić płoć w szybkim nurcie? Boję się nazbyt obciążyć przemoczoną zanętę gliną, bo nie będzie pracowała. Z kolei nazbyt such mieszanka jest szybko wymywana. W jaki sposób osiągnąć ten złoty środek pomiędzy spoistością kul a miarowym  wymywaniem cząstek? A może wystarczy dodać trochę pinki do mocno zabetonowanej zanęty i ruchliwe robaczki zrobią swoje? 

8
Na spławik / Jaki bat na początek
« dnia: Listopad 12, 2012, 08:02:51 pm »
Chciałbym spróbować powędkować zestawem bez kołowrotka. Jaką wędkę wybrać na początek 5, 6 a może 7 m? Ceny wędka są bardzo rozbieżne. Rozumiem, że lepiej darować sobie wędki szklane, chociaż w tym roku na pożyczonego bata 6m - był potwornie ciężki - i przypon z żyłki 0,18 wyholowałem blisko 3kg karpia:) Jednak nie chcę łowić karpi tylko raczej płocie i leszczyki. 

9
Haczyki i haki / Haczyki z długim i krótki trzonkiem
« dnia: Listopad 04, 2012, 07:18:50 pm »
Jaka jest różnica w używaniu haczyków z długim i krótkim trzonkiem? Czy chodzi po prostu o to, że na haczyk z długim trzonkiem możemy założyć więcej przynęty? Jakie haczyki sprawdzą się lepiej podczas połowów karpi z dużej odległości?

10
Żyłki plecionki przypony i węzły / Zestaw karpiowy
« dnia: Listopad 04, 2012, 07:03:17 pm »
W moim łowisku karpie żerują w sporej odległości od brzegu ok 55-70 metrów. Czy można na taką odległość posłać zestaw karpiowy i skutecznie zanęcić nie używając przy tym łódek do wywożenia zestawu? Dodam, że na moim łowisku jest sporo zaczepów a dno pokrywają ostre kamienie, czy w takim wypadku mogę użyć przyponu metalowego znanego z połowów szczupaków? Część kamieni jest naprawdę ostra, więc z tym przyponem nie przesadzam:P

11
Na spławik / Tyczka karpiowa
« dnia: Listopad 04, 2012, 06:59:39 pm »
Czym różni się tyczka karpiowa, od zwykłej typu "allround"? Wiem, że karpie to duże i silne ryby. Jak zatem duże karpie można łapać taką tyczką? Chciałbym spróbować tej metody na łowiskach komercyjnych i szukam porad odnośnie skompletowania sprzętu.   

Strony: [1]