Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Kamil67

Strony: [1] 2
1
Zanęty na leszcza / mąka jak klej do zanęt
« dnia: Grudzień 08, 2012, 05:53:24 pm »
Czy ma ktoś doświadczenie w klejeniu zanęt zwykłą pszenną mąką? Nie próbowałem tego sposobu, ale boję się, że z zanęty zrobi się nie pracujące ciasto:/ 

2
Na spławik / Sławik z sarkandy
« dnia: Grudzień 02, 2012, 11:24:34 pm »
Czy ma ktoś może doświadczenia w budowie spławików do odległościówki? Nazbierałem trochę sarkady i mam zamiar zrobić własne wagglery. Jaki lakier wybrać i jak powinienem zamocować uszko, aby nie wyrwać go przy pierwszym zacięciu?

3
Przynęty nauralne / dendrobena
« dnia: Grudzień 02, 2012, 10:19:24 pm »
Czy wie ktoś w jaki sposób rozpocząć domową hodowlę dendrobeny? Od kiedy odkryłem jaki skutek daje wkrojenie 20 dag robaków do zanęty potrzebuję lepszego/tańszego źródła niż sklep:(

4
Na spławik / kombinezon na zimowe dni
« dnia: Grudzień 02, 2012, 08:17:25 pm »
Szukam kombinezonu - niekoniecznie pływającego - który umożliwi wędkowanie podczas zimy. Myślę głownie o połowie zimowych kleni na feedera i przepływankę. Szukam zatem kombinezonu, który będzie ciepły ale i nie będzie krępował ruchów. http://allegro.pl/kombinezon-wedkarski-3-czesc-ocieplany-rozmiar-xxl-i2798767300.html Czy ktoś z forumowiczów zna ten produkt? 

5
Na grunt / Feederek Daiwy
« dnia: Listopad 24, 2012, 01:41:53 pm »
Ostatnio rzucił mi się w oczy krótki i lekki feeder Daiwy. Wędka jest sprzedawana w atrakcyjnej cenie - firmie zaś można zaufać jeśli chodzi o jakość wykonania. Wędka to tzw. sprzęt popularny, więc może nie być najwyższej jakości - brak np. zaznaczonego ciężaru wyrzutowego.http://allegro.pl/wedka-daiwa-d-fish-feeder-3-35m-11-fq-i2783285705.html Czy ktoś wie coś o tym kijku?

6
Na spławik / Sztyca do podbieraka
« dnia: Listopad 10, 2012, 09:23:46 pm »
Zamierzam kupić nowy podbierak. Interesuje mnie sztyca o długości 3-4 m. Jaki model lepiej wybrać teleskopy czy nasadowy, która z tych konstrukcji lepiej się sprawdzi? Myślę oczywiście o sztycy węglowej, obecnie używam przerobionego szklanego bata na podbierak i... jest ciężko. Chciałbym nabyć coś czym da się operować bez nadwyrężania przedramienia. Czy ktoś używał tego modelu? Jaka jest jego waga (niestety dystrybutor nie podaje)?  http://allegro.pl/trabucco-wyczynowa-sztyca-precision-400-nasadowa-i2758363337.html

7
Wędziska spławikowe / Wędka matchowa vs bolonka
« dnia: Listopad 02, 2012, 11:50:41 am »
Wędka matchowa powstała, aby móc łapać z większych odległości. Posiada ona szereg małych przelotek, dzięki którym żyłka nie klei się do blanku - ważne aby były na wysokich stopkach. Moim zdaniem wędką typu match można łapać w każdych warunkach, może nie jest ona tak wygodna w transporcie jak wędka teleskopowa, ale pracuję nieporównywalnie lepiej niż wędki nieskładane. Bolonka przy matchówce ma zdecydowanie gorszą pracę... no i ta żyłka klejąca się do blanku.

8
Zanęta na płoć / Zimowe płocie
« dnia: Październik 29, 2012, 07:22:06 pm »
Jak nęcić zimowe płocie? Ryby żerują przez cały rok. Skoro można łapać płocie spod lodu, to także rzeczni wędkarze mogą spróbować szczęścia w zimowej scenerii. Zastanawiam się, gdzie w czasie zimy żerują płocie? Czy będą to raczej spokojniejsze dopływy np. kanałów do większych rzek czy też może ryby są przy brzegu, na płyciznach gdzie pojawiające się niekiedy słońce ociepla trochę wodę. Jak zachęcić zimowe płocie do żerowania i połknięcia haczyka z przynętą. Czy lepiej korzystać z mieszanek skutecznych w ciepłej wodzie, czy też może użyć zanęty o dużej zawartości robaków i innego mięska?

9
Na spławik / Tyczka
« dnia: Październik 29, 2012, 07:05:36 pm »
Czy coraz bardziej popularna metoda wędkarstwa spławikowego przy użyciu długich wędek nasadowych zwanych tyczkami jest zarezerwowana tylko dla wyczynowców? Nie mam doświadczeń z tą metodą, a chciałbym jednak spróbować. Jak skompletować podstawowy zestaw? Czy na początek potrzebuję kosza wędkarskiego i całej masy dodatkowych topów? 

10
Na grunt / Plecionka jako przypon strzałowy
« dnia: Październik 29, 2012, 06:17:52 pm »
Czy można używać plecionki jako przyponu strzałowego podczas połowów gruntowych? Wiem, że plecionka jest praktycznie nierozciągliwa co może stwarzać problem podczas holowania większych sztuk lub ryb słabiej zaciętych. Czy kilkumetrowy odcinek plecionki sprawdzi się zatem jako przypon strzałowy podczas połowów w rzecze - małą średnica plecionki pozwoliłaby także na zredukowanie masy ciężarka, gdyż jej mniejsza średnica w porównaniu z żyłką o podobnej wytrzymałości może być w mniejszym stopniu ściągana przez rzeczny nurt.

11
Wędziska gruntowe i morskie / Wędki typu surf
« dnia: Październik 18, 2012, 01:44:41 pm »
Czy wędki typu surf sprawdzą się podczas połowów gruntowych na Wiśle. Myślę o łapaniu leszczy i innych większych ryb w nurcie. Wędki wyglądają na trochę toporne, wszak przystosowane są do połowów morskich, ale czy mogą się jednak one sprawdzić w silnym rzecznym nurcie?

12
Zanęta na lina / Stare sposoby na lina
« dnia: Październik 18, 2012, 01:40:38 pm »
Może w dobie super zapachów rodem z cukierni pomysł, aby nęcić lina palonym krowim kopytem albo plackiem wydaje się z dziwaczny, ale ponoć niegdyś w ten sposób wabiono ta ciepłolubną rybę - czy ma ktoś doświadczenia związane z tym rodzajem zanęt?

13
Jeziora - nie tylko mazury / Jezioro Duże
« dnia: Październik 18, 2012, 12:11:26 pm »
W okolicy (ok 50 km) Warszawy znajduję się w jezioro Duże. Czy łowił ktoś na tym łowisku? Chciałbym wybrać się tam na szczupaka. Kiedyś w tym jeziorze było trochę zębatych. Czy ktoś był tam ostatnio? Ktoś może dzierżawi tę wodę i może wypożyczyć łódkę.   

14
Na muchę / Mucha na nizinach
« dnia: Październik 18, 2012, 12:06:41 pm »
W tym sezonie chciałbym połowić na sztuczną muszkę w typowo mazowieckiej scenerii. Czy ma ktoś doświadczenie w połowie na muchę: kleni, jazi, płoci, wzdręg, a może nawet i boleni. Podczas upalnego lata zdarzało mi się poławiać całkiem sensowne ryby na białe robaczki niemal tuż pod powierzchnią wody - czy jest zatem sens brać się za sztuczną muchę w przypadku połowów ryb karpiowatych na nizinach?

15
Kołowrotki / Kołowrotek zabudowany ABU 501
« dnia: Październik 18, 2012, 12:03:16 pm »
Przeglądając starą prasę i filmy wędkarskie zauważałem, ze niegdyś niezwykle popularne były kołowrotki zabudowane nr ABU seria 501. Jakie zalety posiadają takie kołowrotki? Mnie się wydaje, że zabudowana szpula mogłaby być użyteczna podczas łowienia w wietrzne dni. Czy ktoś używa jeszcze tego typu sprzętu? Czy ma on jakieś zalety w porównaniu do kołowrotków z normalnym kabłąkiem?

Strony: [1] 2