Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - MłodyWilku

Strony: [1]
1
Kołowrotki / Odp: Kołowrotek zabudowany ABU 501
« dnia: Grudzień 22, 2012, 08:45:05 pm »
Też poluję na taki kołowrotek. Niestety producenci nie chcą spełnić naszych oczekiwań! Kiedyś te kołowrotki były niezwykle popularne. Dziś ciężko je dostać. Na ebay można kupić nowe modele Daiwy i Abu ale są dość drogie, a koszty przesyłki stanowią 1/3 wartości sprzętu.

2
Przynęty sztuczne / Odp: Sztuczna ochotka
« dnia: Grudzień 22, 2012, 08:42:44 pm »
Jedyne sensowne użycie sztucznej ochotki, to zrobienie z niej stopera do czerwonych robaków:/ Te przynęty zostały stworzone do łapania tęczaków w stawach hodowlanych:/ Ja próbowałem łapać na nie i małe i duże ryby - bez większych rezultatów:( małe i średnie ryby brały świetnie na zwykłą ochotkę, po zmianie na sztuczną brań nie było wcale!!! Gdy powróciłem do żywej przynęty na moim baciku wieszały się kolejne płotki i krąpiki.

3
Zanęty na leszcza / Odp: łubin
« dnia: Grudzień 22, 2012, 08:38:33 pm »
Łubin jest skuteczny, ale głównie tylko wtedy, gdy ryby są do niego przyzwyczajone - stąd mniejsza jego skuteczność w rzekach, gdzie nęcenie długookresowe jest znacznie trudniejsze i mniej skuteczne. Ja wolę zwykłą kukurydzę.

4
Zanęty na leszcza / Odp: mąka jak klej do zanęt
« dnia: Grudzień 22, 2012, 08:36:52 pm »
Mąka w niewielkich ilościach sprawdza się w zanętach na stojącą wodę, gdy łapiemy z większej głębokości. Ale ja jej nie polecam znacznie lepsze do klejenia są płatki owsiane - zwłaszcza zmiksowane np w blenderze są świetnym klejem do zanęt. Uwaga!!! Kleją naprawdę mocno:)

5
Zanęty na leszcza / Odp: Sito do zanęt
« dnia: Grudzień 22, 2012, 08:34:50 pm »
Sito jest niezmiernie ważne w dwóch przypadkach gdy dodajemy glinę do zanęty - glinę należy bezwzględnie przetrzeć - oraz wtedy gdy dodajmy robaki do zanęty (w przetartej zanęcie łatwiej je równomiernie rozprowadzić). 

6
Zanęty na leszcza / Odp: Dociążanie zanęty
« dnia: Grudzień 22, 2012, 08:01:39 pm »
Glina rozpuszcza się w wodzie, więc nie ma problemu z panierowaniem części spożywczych ;) Ponadto robi on atrakcyjną chmurkę w której znajdują się zapachy i cząstki zanęty. Zatem nie ma co się bać gliny. Na rzekach jest ona moim zdaniem nieodzowna. Zwykle korzystam z proporcji 1:1 i nie mam problemów ze znoszeniem zanęty:)

7
Sprzęt / Odp: Wędka na dorsze
« dnia: Listopad 23, 2012, 05:29:57 pm »
Rozumiem, że na plecionce nie ma co oszczędzać i lepiej wybrać coś z asortymentu uznanych producentów. Nigdy nie łapałem przy użyciu multiplikatora, czy ma ona jakieś zalety w porównaniu z "normalnym" kołowrotkiem czy to tylko taka amerykańska moda?

8
Wyprawy / Kuter we Władysławowie
« dnia: Listopad 21, 2012, 06:49:15 pm »
Chciałbym połapać dorsze w okolicach Władysławowa. Czy mógłby mi ktoś polecić jakiś kuter?

9
Sprzęt / Wędka na dorsze
« dnia: Listopad 21, 2012, 06:48:03 pm »
Mam zamiar wybrać się nad Bałtyk celem połowu dorsza:) Chodzi mi oczywiście o połowy z kutra. Jaki sprzęt wybrać na początek? Nie chciałbym przesadzać z nakładami finansowymi, więc interesuje mnie zestaw (wędka + kołowrotek) w cenie 300-250 zł. Jaką plecionkę wybrać (najtańszą?!) czy może warto inwestować w coś, co producent poleca do wędkowania w morzu?

10
Na spławik / Fajny bacik
« dnia: Listopad 19, 2012, 02:51:06 pm »
Powli dobiega końca tegoroczny sezon wędkarski i pora zrobić porządki w szafie z myślą o przyszłym roku. W moim asenale brakuje wędki, z którą można by wybrać się na wczesnowiosenne płocie. Czy ktoś miał do czynienia z tym batem Jaxona http://allegro.pl/jaxon-inspiral-spiral-pole-500-cm-i2746203727.html ? Kij jest leciutki i ładnie się prezentuje (na zdjęciu :D) ale nie wiem jak się nim łowi.

11
Zanęty na karpia / Odp: Karp z zimnej wody
« dnia: Listopad 19, 2012, 02:19:58 pm »
Ryby można jeszcze połowić tam gdzie jest ich całkiem sporo... zatem rzeczywiście prywatny staw, to dobre rozwiązanie w chłodniejszych porach roku. Biała ryba nie wędruje teraz w poszukiwaniu pokarmu, ale jeśli trafimy jej przynętą przed pysk to raczej weźmie. Ale żeby to się udało ryb w zbiorniku musi być dużo...

12
Na spławik / Odp: Sztyca do podbieraka
« dnia: Listopad 19, 2012, 02:09:59 pm »
Sztyce nasadowe są wygodniejsze ponieważ łatwo można skracać ich długość. Gdy np. brzeg spada dość stromo śmiało wystarczy nam podbierak o długości 2 m - krótka rączka sprawdzi się świetnie podczas połowów na bata w wolnej od przybrzeżnej roślinności wodzie. Teleskop też ma niekiedy swoje zalety. Obawiają się one głównie wtedy gdy łapiemy często zmieniając miejsce np. idąc rzecznym brzegiem. Wtedy teleskop jest łatwiejszy w transporcie - nie trzeba demontować kosza, aby złożyć sztycę. Ogólnie wart mieć i tą i tą sztycę - ta szklana powinna się sprawdzić właśnie podczas połowów w rzekach, kiedy to trzeba czasem wyjąć rybę spod wysokiej skarpy. 

13
Rzeki górskie / Odp: Głowacice
« dnia: Listopad 15, 2012, 05:12:32 pm »
Przecież napisałem, że wypuszczę:/ Chcę się tylko dowiedzieć jak złapać głowacicę. Jestem młodym wędkarzem i szukam porad, czy to takie dziwne? 

14
Rzeki górskie / Głowacice
« dnia: Listopad 15, 2012, 04:57:09 pm »
Czy wie ktoś jak złapać głowacice w Sanie? Wiem, że głowatka jest potężną rybą i wielu wędkarzy marzy o jej złapaniu, ale czy jest jakiś sposób aby przechytrzyć chociaż małą głowacicę - może być nawet nie wymiarowa i tak ją wypuszczę:)

Strony: [1]