Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Kamil67

Strony: [1] 2 3 ... 5
1
Wędziska gruntowe i morskie / Odp: Wędki typu surf
« dnia: Grudzień 30, 2012, 01:42:39 pm »
Jednak podczas przyboru albo gdy łowimy w nurcie cienka szczytówka feedera wygina się w sposób tak mocny iż przestaje sygnalizować brania :/ wiem że wędki plażowe są toporne, ale jak inaczej łapać w bystrym nurcie kiedy to nawet ciężarek 150 gramowy po chwili znajduje się przy brzegu :/ ryby zaś potrafią żerować w tak silnym nurcie, więc trzeba się jakoś do nich dobrać. Mocna gruntówka to chyba w takich sytuacjach jedyne rozwiązanie.

2
Rzeki nizinne / Odp: Utrata
« dnia: Grudzień 21, 2012, 10:15:00 pm »
Mam zamiar wybreać się nad Utratę, gdy tylko mrozy opuszczą Mazowsze. Na pewno opiszę swoje spostrzeżenia na naszym forum.

3
Zanęty na leszcza / Odp: Sito do zanęt
« dnia: Grudzień 21, 2012, 10:10:54 pm »
To prawda zgadzam się ze zdaniem Tomka. Sito służy do równego rozprowadzenia wilgoci w zanęcie. Przy małych porcjach można się bez niego obyć. Przy większych jest nieodzowne.   

4
Zanęty na leszcza / Odp: mąka jak klej do zanęt
« dnia: Grudzień 21, 2012, 10:09:33 pm »
ale czy wyprażona mąką ma dalej własności klejące? Chyba raczej nie bardzo. W czasach kiedy sam jeszcze robiłem zanęty prażona mąka była używana jako składnik smużący a nie klejący - no chyba, że na wody stojące - ale to zupełnie inna bajka niż klejenie zanęty na solidny, rzeczny uciąg.   

5
Przynęty nauralne / Odp: Dżdżownica kalifornijska
« dnia: Grudzień 21, 2012, 10:07:17 pm »
Białe robaki są skuteczne na głównie małe ryby... Tak czy siak spławikowiec zawsze powinien mieć czerwone i białe robaki ze sobą:) Rosówka, biały robak lub pinka, kukurydza, groch albo chociaż zwykły pęczak - bardzo często dodaję pęczaku do zanęty, czynię to praktycznie zawsze w ciepłych porach roku - powinny być zawsze pod ręką, gdy zasiadamy nad brzegiem stawu, jeziora czy rzeki.

6
Przynęty nauralne / Odp: dendrobena
« dnia: Grudzień 21, 2012, 10:03:59 pm »
Czy robaki z oczyszczalni ścieków nadadzą się do celów wędakarskich O.o mam pewne wątpliwości... chociaż wędkuję głównie na Wiśle, a ta rzeka przez wiele lat była zwykłym ściekiem, więc może i robaki z szamba będą skuteczne. Tak czy siak będę musiał kupić litr "napoju energetycznego" i pogadać z jakimś strażnikiem oczyszczalni ścieków;)

7
Na muchę / Odp: Mucha na nizinach
« dnia: Grudzień 21, 2012, 10:01:28 pm »
Ja jestem jednak zdeterminowany i postaram się w nadchodzącym sezonie pomachać trochę nad Wisłą i złapać trochę kleni, jazi, jelców... właśnie na sztuczną muszkę. Myślę, że ta metoda może być strzałem w 10:)

8
Na spławik / Odp: Fajny bacik
« dnia: Grudzień 21, 2012, 09:58:17 pm »
Bat jest lekki i poręczny - oglądałem ten model w sklepie. Przy długości 5 metrów jest naprawdę fantastyczny i świetnie sprawdzi się przy połowie małych ryb na stojącej wodzie - będzie świetny na pierwsze płocie:) 

9
Na spławik / Odp: Cralusso bolo
« dnia: Grudzień 21, 2012, 09:56:36 pm »
Ja nie używałem, ale też mam ochotę spróbować. Myslę, że pełnię walorów tego spławika można zaobserwować podczas typowo bolońskiego spławiania  zestawu - czyli bez dotykania żyłką lustra wody. Tyle sobie umyśliłem... Spławik mam ale czekam na ocieplenie, aby go wypróbować. Mam nadzieje, że spełni pokładane w nim nadzieje ponieważ był bardzo drogi - kosztował bowiem prawie 30 złotych :(

10
Na spławik / Odp: Jaki bat na początek
« dnia: Grudzień 21, 2012, 09:53:44 pm »
Tyczka daje nieporównywalnie większe możliwości niż bat. Jest jednak przy tym znacznie cięższa. Warto zastanowić się nad używaniem niepełnego długiego wędziska:) Guma umieszczona w szczytówce daje spore możliwości wyholowania ryb - chociaż jeśli chodzi o wody stojące do skuteczność wędki bez kołowrotka wydaje mi się niepełna, jeśli chodzi o łapanie większych ryb. Bat a zwłaszcza tyczka to wędki na wody bieżące:) Na stawie z karpiami lepiej sprawdzi się matchówka... albo zwykły teleskop:D

11
Na spławik / Odp: Sławik z sarkandy
« dnia: Grudzień 21, 2012, 09:48:58 pm »
Właśnie zacząłem małą produkcję:) Mam kilkadziesiąt przebranych patyczków, które wstępnie polakierowałem. Teraz kręcę oczka. Czy ktoś korzystał z tych lakierów http://allegro.pl/mikado-lakier-do-splawikow-czerwony-ii06-001-i2818962031.html ogólnie wolę matowy lakier do malowania spławików - myślę, że lepiej rozprasza światło i jest lepiej widoczny. Czy lakier Mikado jest odblaskowy czy matowy?

12
Na spławik / Odp: Tyczka
« dnia: Grudzień 21, 2012, 09:42:21 pm »
Dziękuję za podpowiedz. Rzeczywiście nie zawsze trzeba korzystać z pełnej długości wędziska, a cywilne łapanie pozwala ograniczyć ilość drobiazgów i większych elementów zestawu wyczynowego. Zestaw skrócony może być całkiem przyjemną formą wędkarstwa, a nawet mobilną! Wszak nie wszędzie można dojechać samochodem. Odchudzony zestaw pozwala śmiało dotrzeć piechotą do dzikich miejsc, niespenetrowanych jeszcze przez tyczkarzy;)

13
Na spławik / Odp: kombinezon na zimowe dni
« dnia: Grudzień 21, 2012, 09:38:03 pm »
Ja nie chcę jechać na biegun polarny:) aczkolwiek szukam czegoś, co ochroni mnie przed zimnymi powiewami wiatru. Rozumiem, że ekstremalne warunki wymagają użycia szczególnych środków zaradczych, ale ja szukam czegoś na "zwykłą" zimę czyli ok -5 stopni;) 

14
Zanęta na lina / Odp: Stare sposoby na lina
« dnia: Grudzień 14, 2012, 10:40:16 pm »
Zgoda nęcenie długoterminowe jest najskuteczniejsze, ale jego zalety są również jego wadami. Ja nie mam szczęścia mieszkać blisko łowiska, więc codzienne nęcenie nie wchodzi w grę:/ dlatego szukam sposobu, aby "szybko" osiągnąć znakomity efekt... wiem, że rzadko kiedy to się udaje.

15
Kołowrotki / Odp: Kołowrotek zabudowany ABU 501
« dnia: Grudzień 14, 2012, 10:36:48 pm »
mnie też się wydaje, że ten typ kołowrotka świetnie sprawdziłby się podczas połowów w rzecze... ale nie mam pojęcia gdzie kupić taki kołowrotek:/

Strony: [1] 2 3 ... 5