Wędkarskie forum - forum dla wędkarzy

Metody połowu ryb => Na spławik => Wątek zaczęty przez: martajadwiga w Listopad 04, 2012, 06:59:39 pm

Tytuł: Tyczka karpiowa
Wiadomość wysłana przez: martajadwiga w Listopad 04, 2012, 06:59:39 pm
Czym różni się tyczka karpiowa, od zwykłej typu "allround"? Wiem, że karpie to duże i silne ryby. Jak zatem duże karpie można łapać taką tyczką? Chciałbym spróbować tej metody na łowiskach komercyjnych i szukam porad odnośnie skompletowania sprzętu.   
Tytuł: Odp: Tyczka karpiowa
Wiadomość wysłana przez: Kamil67 w Listopad 09, 2012, 02:07:06 pm
Tyczka karpiowa jak i wszelkie wędziska z dopiskiem 'karp' sugerują, że wędka jest przystosowana do połowu dużych ryb. Znaczy to tyle, że jest mocniejsza, ma więcej materiału i jest przez to trochę cięższa przez co też trochę gorzej pracuje. Jednak tego typu wędki mają sporo zalet. Posiadają mocną konstrukcję, więc można ich używać na rzekach o dużym uciągu. Dlatego używa się ich także przy połowach drobnych ryb w trudnych warunkach szybki nurt, zaczepy itp. Trudniej też taką wędkę uszkodzić dlatego polecana jest dla początkujących.
Tytuł: Odp: Tyczka karpiowa
Wiadomość wysłana przez: Tomek99 w Listopad 11, 2012, 11:10:19 pm
Spokojnie na tyczkę można łapać karpie do 4 kg. Jednak ja nie polecam tyczki do łapania karpi, chociaż np. Anglicy bardzo lubią tą metodę. Tyczka karpiowa to po prostu mocniejszy model, który sprawdzi się na rzekach o mocniejszym uciągu. Trudniej też uszkodzić taki kij.