Wędkarskie forum - forum dla wędkarzy

Metody połowu ryb => Na spining => Wątek zaczęty przez: Patryk w Październik 20, 2013, 11:33:21 am

Tytuł: Szczupak na boczny trok
Wiadomość wysłana przez: Patryk w Październik 20, 2013, 11:33:21 am
Witam,

wczoraj miałem bardzo ciekawy dzień na rybach. Przez cały dzień była cisza, zaczęły brać dopiero ok godziny 13.
Co najciekawsze zdegustowany polowaniem na szczupaka zmontował boczny trok na drugiej wędce i zacząłem "czesanie" dna.
Po chwili miałem okonia ~20cm i później kolejne dwa. W tym samym czasie mój kolega złowił 5 szczupaków, raczej szczupaczków bo nie przekraczały 40 cm i wszystko na srebrną algę 2.
Zmieniliśmy miejsce  i ja dalej łowię na ten boczny trok bo a kolega męczy algę. Kolejny okoń wpada w moje ręce i później kolejny.
Nagle mocniejsze przytrzymanie, ciągnę i wiem że to raczej nie okoń. Trafił się szczupak ~45cm. Kolejne rzuty i w przeciągu 1h wyciągam kolejne 5 szczupaków. Wyjazd zakończył się wynikiem 6 szczupaków i 5 okoni z czego tylko jeden szczupak na obrotówkę. Kolega pozostał przy tych 5 sztukach.

Najciekawsze jest to, że szczupak który najczęściej jest przyłowem na bocznym troku, był tak skuteczną metodą, że złowiłem tyle samo okoni co szczupaków :D.

Pierwszy raz mi się to zdarzyło heheheh
Tytuł: Odp: Szczupak na boczny trok
Wiadomość wysłana przez: tom w Październik 20, 2013, 11:53:24 am
a na co łowiłeś na ten boczny trok bo jestem bardzo ciekawy :D
Tytuł: Odp: Szczupak na boczny trok
Wiadomość wysłana przez: Patryk w Październik 20, 2013, 05:28:14 pm
większość na fioletowego twistera z dwoma ogonkami oraz mała guma 6cm sandra delalande biała z czerwonym pyskiem i ciężarek 10g
Tytuł: Odp: Szczupak na boczny trok
Wiadomość wysłana przez: Patryk w Październik 28, 2013, 12:39:20 pm
witam,

i znowu powtórka z rozrywki. Boczny trok zamiast łowić okonie, łowił szczupaki :). Niestety tym razem okazało się, że wyholowanie większej sztuki nie było możliwe. Ryby kilkakrotnie przecinały żyłkę. W związku z tym w najbliższy weekend jadę tam ale tym razem zmontuję boczny trok z fluorocarbonu. Zastanawiam się też czy nie pokusić się o metodę DropShot. Do tej pory złowiłem tylko jednego szuczpaka na DropShota ale wynika to też z faktu, że jakoś ta metoda mnie nie przekonuje. Tak czy inaczej w najbliższy weekend będę nad wodą i przetestuje obie metody.
W końcu jak szczupak stoi przy dnie to obie powinny być skuteczne :).
Tytuł: Odp: Szczupak na boczny trok
Wiadomość wysłana przez: Patryk w Listopad 04, 2013, 10:12:45 am
kupiłem w zeszły czwartek wędkę CORMORAN CARB-O-STAR X DROPSHOT długości 2m. Przetestowałem ją 1 listopada i mimo braku brań na dropa wędka jak na razie spisuje się ok. Używałem plecionki 0.15, przypon fluorocarbon 0.3 - (ponoć taka grubość daje jako taką gwarancję na wyholowanie szczupaka) oraz ciężarek 10g. Łowiłem z pontonu, rzuty na początku nie były długie związku z długim przyponem FC ale jak podciągnąłem trochę ciężarek było w miarę ok :). Po dniu łowienia na kilka wędek różnymi przynętami stwierdziłem, że o ile wędka długości 2m jest ok na łódkę / ponton to jednak do DropShota powinna być on dłuższa, czyli co najmniej 2.4m.
Tytuł: Odp: Szczupak na boczny trok
Wiadomość wysłana przez: bntybrai w Październik 02, 2018, 08:13:31 pm
<strong><a href="http://www.nuschess.org/">high quality swiss replica watches</a></strong> | <strong><a href="http://www.nuschess.org/">watches</a></strong> | <strong><a href="http://www.nuschess.org/">swiss Mechanical movement replica watches</a></strong><br>
<strong><a href="http://www.nuschess.org/">high quality swiss replica watches</a></strong> | <strong><a href="http://www.nuschess.org/">watches</a></strong> | <strong><a href="http://www.nuschess.org/">swiss Mechanical movement replica watches</a></strong><br>
<strong><a href="http://www.nuschess.org/">swiss replica watches aaa+</a></strong><br>
<strong><a href="http://www.nuschess.org/">swiss replica watches</a></strong><br>
Tytuł: Odp: Szczupak na boczny trok
Wiadomość wysłana przez: RonnieDB w Październik 21, 2018, 05:38:06 am
Вышка-тура состоит из набора функциональных элементов, в который входят опорные стойки, раскосы, настилы, колеса и другие изделия. Количество деталей может составлять от одного до нескольких десятков.
Часть из них однотипные и взаимозаменяемые, другая часть имеет различные габариты и конструкцию. Также можно:<a href=https://www.linkedin.com/pulse/последовательность-сборки-вышки-туры-рин-строй/>вышка тура вектор 04</a> | <a href=https://vk.com/vyshki_tur>вышка тура алюмет техно 4207</a>