Wędkarskie forum - forum dla wędkarzy

Sprzęt => Kołowrotki => Wątek zaczęty przez: majki w Wrzesień 27, 2012, 06:26:10 pm

Tytuł: Shimano - czy to najlepsze kołowrotki?
Wiadomość wysłana przez: majki w Wrzesień 27, 2012, 06:26:10 pm
Shimano, niektórzy uważają, że to tylko przerzutki w ich rowerze :). Ja mam z kolei sentyment i ogromne zaufanie do produkowanych przez nich kołowrotków. Tak, jak toshiba to najlepsze komputery (moja subiektywna opinia, ) tak, shimano to wspaniałe i niezwykle dopracowane kołowrotki. Jestem z nimi od niskobudżetówek, od których zaczynałem, aż do dzisiejszego dnia. W międzyczasie badałem dwie inne firmy, jednak sparzyłem się na tym... Teraz w październiku będę kupował ostatni kołowrotek na ten rok, budżet 350 zł, może ktoś z was coś poleci?
Tytuł: Odp: Shimano - czy to najlepsze kołowrotki?
Wiadomość wysłana przez: RjRybka w Październik 02, 2012, 12:09:36 am
Może nie są to najlepsze kołowrotki, ale na pewno jedne z lepszych, z resztą bardzo często spotykane w Polsce.
Sam posiadam kilka sztuk właśnie tej firmy, i z tego co pamiętam znajomi również.
I nie wydaje mi się, że tutaj główną rolę odgrywa cena. Po prostu ich sprzęt jest dobry, więc nad czym się tu jeszcze zastanawiać?
Tytuł: Odp: Shimano - czy to najlepsze kołowrotki?
Wiadomość wysłana przez: Patryk w Październik 02, 2012, 05:50:11 pm
... Teraz w październiku będę kupował ostatni kołowrotek na ten rok, budżet 350 zł, może ktoś z was coś poleci?

a do czego ten kołowrotek będzie służył? Napisz jaką metodą będziesz łowił ryby i jakie chcesz łowić to na pewno coś się doradzi :). Ja do łowienia na spinning na lekkie przynęty używam kołowrotka Shimano Catana 2500 RA załączam fotkę od razu, ale tak jak napisałem napisz dokładniej to doradzimy :).

a i jeszcze jedno ta Catana 2500 kosztuje ok 150 PLN więc jest to bardzo dobry stosunek ceny do jakości, możesz kupić sobie drugi większy za 200 PLN ;)
Tytuł: Odp: Shimano - czy to najlepsze kołowrotki?
Wiadomość wysłana przez: Kamil67 w Listopad 04, 2012, 05:50:25 pm
Shimano to klasa sama dla siebie, ale chodzi o kołowrotki z górnej półki. Tańsze modele nie prezentują już tego poziomu wykonania. Najlepiej przejrzeć jakieś aukcje internetowe - widać wtedy że kołowrotki wyprodukowane 10 - 15 lat temu ciągle są bardzo drogie. Za pewne nie bez przyczyny ja sam kupiłem używanego stardica i kołowrotek ciągle sprawuje świetnie.   
Tytuł: Odp: Shimano - czy to najlepsze kołowrotki?
Wiadomość wysłana przez: martajadwiga w Grudzień 13, 2012, 11:16:09 pm
Shimano to dobre kołowrotki, nawet bardzo. Ale ja wolę Daiwę, która w przystępnej cenie robi kołowrotki całkiem zgrabne. Ciekawe modele shimano kosztują 1000 i więcej złotych :/