Wędkarskie forum - forum dla wędkarzy

Sprzęt => Kołowrotki => Wątek zaczęty przez: Patryk w Październik 20, 2013, 05:45:46 pm

Tytuł: Kołowrotek Team Dragon FD 920i
Wiadomość wysłana przez: Patryk w Październik 20, 2013, 05:45:46 pm
Witam,

posiadam kołowrotek kołowrotek Team Dragon FD 920i i od jakiegoś czasu mam z nim problemy a w ten weekend prawie nie mogłem na niego łowić. Wychodzi na to, że coś blokuje mi mechanizm w momencie jak kręcę kołowrotkiem pod obciążeniem. Najpierw był to szum, wystarczyło, że guma lub obrotówka robiła duży opór w wodzie i kołowrotek robił się bardzo głośny. Wczoraj jednak łowienie stało się prawie niemożliwe bo mając na haczyku okonia ok 20 cm kołowrotek piszczał i praktycznie nie chciał nawijać żyłki.

Czy ktoś może wie dlaczego tak się dzieje i co trzeba naprawić / wymienić. To jest dość drogi kołowrotek i jest mi go szkoda, chociaż nie jest moim ulubionym to na mniejsze ryby wystarcza i chciałbym go naprawić :).

Pozdro
Tytuł: Odp: Kołowrotek Team Dragon FD 920i
Wiadomość wysłana przez: Patryk w Październik 22, 2013, 10:58:14 am
Rozkręciłem wczoraj kołowrotek i okazało się, że pod obracającym się korpusem jest kawałek drewienka który wpadł przez to miejsce które zaznaczyłem na zdjęciu. Niestety po złożeniu okazało się, że to nie wszystko :(. W najbliższych dniach będę walczył dalej.

W związku z tym mam pytanie, czym najlepiej smarować kołowrotki?

pozdro
Tytuł: Odp: Kołowrotek Team Dragon FD 920i
Wiadomość wysłana przez: Patryk w Październik 28, 2013, 12:48:17 pm
niestety po dalszym rozkręceniu okazało się, że jakaś jedna część znajduje się tam gdzie nie powinna - oczywiście wg mnie :). Po ponownym skręcenie bez tej części kołowrotek działa tak samo źle jak przed rozkręceniem. W związku z tym pozostaje tylko oddać go do serwisu bo sam nie chcę chyba się już tym bawić - troszkę czasu brakuje bo trzeba projekt wędkarski dokończyć :).
Tytuł: Odp: Kołowrotek Team Dragon FD 920i
Wiadomość wysłana przez: Tomek99 w Październik 28, 2013, 09:27:14 pm
a znasz jakiś dobry serwis kołowrotków w Warszawie?