Wędkarskie forum - forum dla wędkarzy

Sprzęt => Haczyki i haki => Wątek zaczęty przez: Kamil67 w Październik 18, 2012, 11:38:54 am

Tytuł: Małe haczyki
Wiadomość wysłana przez: Kamil67 w Październik 18, 2012, 11:38:54 am
Czy można łapać duże ryby na małe haczyki? Chciałbym spróbować się do kleni z lekką gruntówką i delikatną przynętą w postaci pinki - góra 3-4 robaczki. Czy mam szansę wyholować dużego klenia z wiślanego nurtu na haczyk nr 16? Czy do tak małego haczyka można dowiązać przypon z plecionki? 
Tytuł: Odp: Małe haczyki
Wiadomość wysłana przez: martajadwiga w Listopad 02, 2012, 03:06:17 pm
Na wstępie odradzam przypon z plecionki:( łatwo spiąć z niego rybę i jest bardzo widoczny, ewentualnie można położyć taki przypon na dnie, gdy łowimy w miejscu o czepliwym bądź ostrym podłożu. Małe haczyki utrudniają wyholowanie większych ryb, jednak czasem nie ma wyjścia i trzeba łapać na małe przynęty. Łapanie na granicy wytrzymałości sprzętu to prawdziwe sportowe podejście, które daje rybie szansę zwycięstwa.
Tytuł: Odp: Małe haczyki
Wiadomość wysłana przez: radziassu w Listopad 04, 2012, 06:54:42 pm
Wielkość haczyka to tylko jeden z parametrów. Ważna jest również grubość i jakość drutu z jakiego został haczyk wykonany. Np. haczyki muchowe są bardzo małe, ale przy rozmiarze 20-22 dają możliwość wyholowania naprawdę dużych ryb :) Dlatego śmiało można wybierać się na duże ryby z małymi haczykami - podyktowane jest to oczywiście wielkością przynęty, gdyż zawsze dobieramy haczyk do tego na co łowimy:) 
Tytuł: Odp: Małe haczyki
Wiadomość wysłana przez: Tomek99 w Listopad 11, 2012, 11:21:41 pm
Ja na 14 wyholowałem leszcza grubo ponad 3kg, więc można. Małe haczyki i delikatny przypon zawsze zwiększają szanse odniesienia wędkarskiego sukcesu - warto łapać finezyjnie. Jednak nie można popadać w przesadę dużego karpia na haczyk nr 18 nie wyciągniemy a wiadomo, że mały haczyk potrzebuje cienkiego przyponu, trudno sobie bowiem wyobrazić wiązanie węzła żyłką grubszą niż drut, z którego zrobiono haczyk